وبلاگ خانواده
هر آنچه یك خانواده نیاز دارد  


بدترین جاهای تاثیر گذار بر سلامتی افراد


بدترین محل برای قرار دادن مسواک

بدترین محل برای قرار دادن مسواک سینک دست‌شویی است. البته خود سینک مشکلی‌ندارد و همه مشکل به نزدیکی آن به توالت مربوط است. به گفته محققان ومیکروب‏شناسان دانشگاه آریزونا، به طور متوسط در یک کاسه توالت حدود ۳میلیون میکروب وجود دارد. این میکروب‏ها می‏توانند تا ۲ متر جابه‌جا شوندو روی زمین
دیوارها و روی مسواک قرار بگیرند. بهتر است مسواک را بیرونتوالت در کابینت دارو یا یکی از کابینت‏های آشپزخانه نگهداری کنید.

بدترین جا برای گذاشتن کفش و دمپایی

بدترین محل برای گذاشتن کفش و دمپایی کمد اتاق خواب است. راه رفتن در خانه با کفشی که با آن بیرون خانه راه رفته‏‌اید، مهم‏ترین راه انتقال میکروب‏ها، مواد آلرژن و آلاینده‎ها به داخل خانه است. بهتر است کفش‏ها رادر قفسه یا کمد کوچکی در نزدیک‏ترین نقطه به در ورودی آپارتمان قرار دهید و با این کار از ورود آلودگی به خانه پیشگیری کنید.

بدترین جای خواب

بدترین محل برای خوابیدن زیر پتو است. موقع خواب به طور کامل زیر پتونروید و پتو را روی سرتان نکشید. گرم شدن زیاد موجب می‏شود نتوانید خواب راحتی داشته باشید.

هلن برگز، متخصص چرخه بیولوژیک از دانشگاه راش شیکاگو در این باره می‏گوید: «هنگام خواب به طور طبیعی دمای بدن کاهش پیدا می‏کند و این موضوع موجب می‏شود افراد خواب راحتی داشته باشند. در واقع بدن برای داشتن خواب راحت دما را از طریق دست‏ها و پاها از دست می‏دهد.»توصیه می‏شود هنگام خواب ابتدا برای اتساع رگ‏ها جوراب بپوشید بعد جوراب را درآورید و اجازهدهید پاهایتان از پتو بیرون باشد.


بدترین جا برای نگهداری باقی‌مانده غذا

بدترین محل برای گذاشتن باقی‌مانده غذا یخچال است. قرار دادن یک ظرف بزرگ غذای داغ به‌طور مستقیم در یخچال روش مناسبی برای سرد کردن غذا و پیشگیری از مسمومیت غذایی نیست. دکتر پیتر سیندر، محقق و استاد مدیریت و تکنولوژیدر این باره می‏گوید: «در این صورت ممکن است برای کاهش دمای قسمت میانی غذا زمان زیادی لازم باشد و این محل به مکان مناسبی برای رشد و تکثیرباکتری‏ها تبدیل شود.» شما می‏توانید غذا را تا یک ساعت پس از پخت برای خنک شدن بیرون نگهدارید و سپس در یخچال قرار دهید. یا غذا را در ظروف کوچک‏تر بریزید و در یخچال قرار دهید. در این صورت غذا زودتر سرد می‏شود.

بدترین جا برای نصب برگه‌یادآوری

بدترین محل برای چسباندن برگه یادآوری کارها، در یخچال است. چون شما وقتی می‏خواهید چیزی از یخچال بردارید سراغ آن می‏روید و ممکن است اصلا به برگه‏ای که روی یخچال نصب کرده ‏اید توجه نکنید. به عقیده روان‌شناسان،دیدن کمک ‏کننده است اما به شرطی که به آن توجه شود. در یک بررسی مشخص شدنصب تابلویی که افراد را تشویق می‏کند به جای استفاده از آسانسور، از پله استفاده کنند، موجب می‏شود افراد تا ۲۰۰ درصد بیشتر از پله استفاده کنند.بهتر است برگه یادآوری کارها را در محلی که به آن توجه می‏کنید مثلا کنارتلویزیون قرار دهید. نکته دیگر آنکه ذهن خیلی سریع به این محل عادت می‏کندو توصیه می‏شود هر چند وقت یک بار محل برگه‌های یادآوری را تغییر دهید.

بدترین جای هواپیما

بدترین جای نشستن در هواپیما انتهای سالن است. اگر در پروازهای هوایی حال‌تان بد می‏شود، انتهای سالن ننشینید. انتهای هواپیما از قسمت جلویی بلندتر است و هر چه از مرکز دورتر شوید حرکات بالا و پایین شدن را بیشتراحساس خواهید کرد. بهترین محل برای نشستن در هواپیما نزدیک‏ترین محل به بال‏هاست.

بدترین جا برای گذاشتن کیف دستی

بدترین محل برای گذاشتن کیف دستی میز آشپزخانه است. کیف دستی شما وسیله حمل‌ونقل میکروب‏هاست. محققان در بررسی‏های خود در هر سانتی‏متر مربع ازسطح کیف دستی و کیسه‏ های خرید ۶۵ هزار باکتری مشاهده کرده‏اند. شاید باورنکنید اما یک سوم کیف دستی‏ها و کیسه‏ های خرید حاوی باکتری‏های مدفوع یبوده‏اند. خانم‏ها کیف‌شان را همه جا همراه خودشان می‏برند. با قرار دادن کیف روی میز رستوران، کف اتوبوس و ایستگاه مترو آلودگی‏ها روی آن قرارمی‌‏گیرند. بهتر است کیف‌تان را در کشو یا روی صندلی و خلاصه هرجایی به جزجایی که غذا تهیه یا خورده می‏شود قرار دهید.

بدترین جای کلاس بدنسازی

بدترین محل برای ایستادن در کلاس‌های بدنسازی و ورزش، ردیف جلو و روبه‌رویآینه است. شاید به دلیل اینکه خودتان را در آینه ببینید، جایتان را تغییردهید اما نتایج یک بررسی که در سال ۲۰۰۳ انجام شده است، نشان داده است اگرخودتان را هنگام انجام تمرینات ورزشی نبینید، بهتر است. در این تحقیق بررسی ۵۸ زن که شدت و نوع ورزش یکسانی داشتند، نشان داد آنهایی که هنگام انجام تمرین‏های ورزشی خودشان را در آینه می‏دیدند در مقایسه با افرادی که در اتاقی بدون آینه ورزش می‏کردند احساس بدتری نسبت به بدنشان داشتند.بهتر است جایی از کلاس که روبه‌روی آینه نباشد و در ضمن بتوانید تمرینات را به خوبی ببینید و تمرکز داشته باشید انتخاب کنید.

بدترین جای چراغ مطالعه

برخی افراد عادت دارند قبل از خواب مطالعه کنند و کتاب داستان بخوانند.بدترین محل تابیدن نور مطالعه شبانه بالای سر است. نتایج مطالعات نشان داده است نور مستقیم در بالای سر موجب تاخیر در ترشح ملاتونین و اخلال درخواب شبانه می‏شود. بهتر است یک نور موضعی ملایم را روی کتاب بتابانید. دراین صورت شما می‏توانید کتاب بخوانید در حالی‌که اتاق تاریک است و بدن‌تان می‏تواند برای خواب آماده شود.

بدترین جا برای گذاشتن داروها

بدترین محل برای نگهداری داروها قفسه دارو در حمام است. دمای یک حمام حاوی بخار به راحتی به ۳۷ درجه سانتی‏گراد می‏رسد که از دمای پیشنهادی برای نگهداری بیشتر داروها بالاتر است. بهترین محل برای نگهداری داورها جایی سرد و خشک مانند یخچال است.

بدترین جا برای گذاشتن میوه‏ها تا قبل از شستن آنها

بدترین جا برای گذاشتن میوه‏ ها قبل از شستن سینک آشپزخانه است. به گفته دکتر کلی رینولد استاد میکروب‏شناسی دانشگاه آریزونا سینک آشپزخانه بیشترین میزان میکروب را دارد و میزان آلودگی آن حتی از توالت بیشتر است.توصیه می‏شود میوه‌‏ها را در سبدی بگذارید و بدون اینکه با سینک تماس داشته‌باشند آنها را بشویید. اگر میوه‏‌هایی مانند توت فرنگی و شاتوت که بدون پوست کندن خورده می‏شوند، هنگام شستن در سینک افتاد آن را دور بیندازید واز خوردن‌اش صرف‌نظر کنید.

بدترین جا برای استفاده از هدفون

بدترین محل‏ها برای استفاده از هدفون هواپیما، قطار یا ایستگاه مترو است.هرچند شاید در ظاهر گوش دادن به موسیقی دلخواه از شنیدن سر و صدای موجود در این محل‏ها بهتر باشد اما بررسی‏ها نشان داده است استفاده از هدفون درمحیط‏‌های پر سر و صدا احتمال بلندتر کردن صدا را بیشتر می‏کند. محققان دانشگاه هاروارد دریافته‌‏اند افراد در محیط‏‌های آرام صدا را در سطح ایمن‏‌تری تنظیم می‏کنند، اما وقتی صدای زمینه‏ای مانند سر وصدای سالن هواپیما به محیط اضافه می‏شود تا ۸۰ درصد و تا ۸۹ دسی بل صدا را بالامی‏برند. این میزان بلندی صدا در طولانی مدت می‏تواند در افراد آسیب شنوایی ایجاد کند. بهتر است در محل‏‌های پر سر و صدا از هدفون استفاده نکنید، هرچند در بررسی محققان دانشگاه هاروارد مشخص شد تنها ۲۰ درصد افرادمورد مطالعه با بالا رفتن سر و صدای محیط استفاده از هدفون را کنارگذاشتند.

بدترین جا برای نگهداری از قهوه

بدترین محل برای نگهداری دانه یا پودر قهوه یخچال یا فریزر است. جان مکگرگور، متخصص صنایع غذایی و استاد دانشگاه کلمسون در این باره می‏گوید:«هر بار که آن را از یخچال یا فریزر بیرون می‏آورید دمای آن تغییر می‏کندو این موضوع روی طعم قهوه تاثیر می‏گذارد. درست مثل اینکه یک فنجان قهوه را بارها و بارها بجوشانید.» دانه‏ ها یا پودر قهوه را در قوطی‏های شیشه‏‌ای نیمه شفاف دردار ریخته و در کابینت آشپزخانه نگهداری کنید.

بدترین جا برای تماشای تلویزیون

بدترین محل تماشای تلویزیون جایی است که غذا می‏خورید. بررسی‏ها نشان داده‌است تماشای تلویزیون هنگام غذا خوردن موجب می‏شود نتوانید به مقدار غذاییکه می‏خورید توجه کنید. نتایج مطالع‌ه‏ای که در سال ۲۰۰۶ روی گروهی داوطلبان انجام شد نشان داد افراد هنگام تماشای تلویزیون تندتر غذا می‏خورند.همچنین هنگام تماشای برنامه‏‌های تفریحی مصرف ماکارونی و پنیر تا ۷۱ درصدبیشتر می‏شود. توصیه می‏شود تلویزیون را در نزدیکی میز غذا خوری قرارندهید و هنگام غذا خوردن تلویزیون را خاموش کنید. بهترین محل تماشای‌تلویزیون جایی دور از آشپزخانه است که حتی اگر هوس خوردن چیزی به سرتان زدمجبور شوید چند قدمی تا آشپزخانه راه بروید.

.: Weblog Themes By MihanSkin :.

صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic