وبلاگ خانواده
هر آنچه یك خانواده نیاز دارد  

 

روشهای جستجوی بهتر در گوگل

 

تا حالا در اینترنت جست‌وجو کرده‌اید؟!! جواب صد در صد بله خواهد بود. این یک مورد را تا حالا صدها بار، حتی هزاران بار انجام داده‌اید. اما چند درصد به نتیجه مطلوب رسیده‌اید؟ گوگل بهترین موتور جست‌وجو برای رسیدن به نتایج مطلوب است؛ اما باز هم راه‌ها و درب پشتی‌هایی هست که نتایج را دقیق‌تر می‌کند. خود گوگل علامت‌هایی را برای برای این کار در موتور جست‌وجوی خود گنجانده است که ما آن‌ها را بررسی می‌کنیم. فقط کافی‌است بر حسب نیاز خود از این علامت‌ها و عبارات در جست‌وجوهای خود استفاده کنید:

OR
حداقل یکی از کلمات. برای نمونه اگر عبارت زیر را جست‌وجو کنید، نتایج به‌دست آمده شامل صفحاتی خواهد بود که حداقل یکی از کلمات را داشته باشد:
Hotel   OR   Motel
“  “

دقیقا همین عبارت. اگر عبارتی را داخل  “  ” قرار دهید، نتایج شامل صفحاتی است که دقیقا عبارت داخل کوتیشن را شامل است. مثال:
“What  is  meaning  of  google”

-
بدون کلمه مورد نظر. این همان علامت منفی است. این دقیقا زمانی به درد شما می‌خورد که دنبال موضوعی خاصی هستید و می‌خواهید صفحات پیدا شده بدون کلمه خاصی باشد. برای نمونه عبارت زیر صفحاتی را نشان می‌دهد که کلمه Virus در آن‌ها قرار دارد ولی کلمه Computer در آن‌ها نیست:
virus   –computer

+
دقیقا کلمه مورد نظر؛ نه کلمات جمع و نه هم خانواده. عبارت زیر فقط دنبال کلمه Wolf می‌گردد نه عبارت جمع یا مرتبط به آن.
+Wolf

~
همراه با تمام عبارات متناظر. این علامت دقیقا برعکس + است. برای نمونه اگر عبارت زیر را جست‌وجو کنید تمام هم عبارات متناظر و مرتبط با auto از جمله car، truck و … جست‌وجو می‌شود:

~auto

define:
توضیح و مفهموم کلمه مورد نظر. با این دستور به گوگل می‌فهمانید که به دنبال توضیحی درباره کلمه مورد نظر بگردد. مثال:
define:computer

site:
به دنبال کلمه‌ای خاص فقط در وب سایتی خاص. با عبارت زیر گوگل دنبال کلمه software در سایت عصر ارتباط می‌گردد:
software   site:www.asreertebat.com

link:
صفحات لینک شده به سایتی خاص. با این عبارت لیست تمام صفحات وبی که به سایتی که در جلوی آن تعریف می‌شود را لیست می‌کند. با عبارت زیر، لیست تمام صفحاتی که به online.asreertebat.com لینک داده‌اند نشان داده می‌شود. فقط باید به یک نکته مهم توجه کنید. این صفحات باید در گوگل ایندکس شده باشند تا شناسایی بشوند.
link:online.asreertebat.com

info:
نمایش اطلاعات مرتبط با سایتی خاص. این عبارت شبیه دستور define است. ولی توضیحات به نمایش درآمده درباره سایت مورد نظر است. مثال زیر، توضیحاتی در رابطه با سایت faceboo.com را نمایش می‌دهد:
info:www.facebook.com

related:
صفحات مرتبط. لیست صفحات مرتبط با سایتی خاص. نمونه زیر لیست صفحات مرتبط با سایت دانشگاه استنفورد را در نتایج نشان می‌دهد:
related :www.stanford.edu
منبع:  عصر ارتباط

.: Weblog Themes By MihanSkin :.

صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic