وبلاگ خانواده
هر آنچه یك خانواده نیاز دارد  
جالبترین جاده ها و خیابان های دنیا

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌
کوتاه ترین خیابان جهان (ابنزر پلیس – اسکاتلند) خیابان ابنزر پلیس در کیتنس اسکاتلندعنوان کوتاه ترین خیابان جهان را در کتاب رکورد های گینس از آن خود کرده است. طول این خیابان تنها 2.06 متر است و تنها یک آدرس در آن وجود دارد که متعلق به درب هتل مکیز است که در سال 1883 ساخته شده. به صاحب این هتل گفته شده بود که بر روی کوتاه ترین جهت ساختمان اسمی نوشته شود. نهایتاً در سال 1887 رسماً به نام خیابان خوانده شد.
www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌
باریک ترین خیابان جهان ( اسپرورهافس تراب – آلمان)
باریک ترین خیابان جهان در شهر بادن ورتن برگ آلمان قرار دارد. عرض آن در باریک ترین جا 31 سانتی متر و در پهن ترین جا 50 سانتی متر است. این راه در سال 1727 و در جریان بازسازی هایی ساخته شده که بعد از یک آتش سوزی بزرگ در سال 1726 که تمام شهر را سوزانده بود انجام گرفته است، و به طور رسمی در اداره ی املاک به عنوان خیابان شماره ی 77 ثبت شده است.
www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌
شیب دار ترین خیابان ( خیابان بالدوین – نیوزیلند)
خیابان بالدوین که تقریباً در حومه ی شهر دوندین در جنوب نیوزیلند واقع شده، به عنوان شیب دار ترین خیابان جهان شناخته شده است. این خیابان نسبتاً کوتاه 350 متر طول دارد و به سمت شرق از دره ی لیندزی کریک تا سیگنال هیل کشیده شده است. قسمت های پایینی این خیابان شیب معمولی دارد و سطح آن با آسفالت پوشیده شده اما قسمت های بالایی این خیابان بن بست به طور قابل ملاحظه ای شیب دار است وسطح آن با بتن پوشیده شده تا هم مقاومت بیشتری داشته باشد ( چون آسفالت در گرما شل می شود و به سمت پایین سر می خورد) و هم ار زمستان های سرد این شهر امنیت بیشتری داشته باشد. حد اکثر شیب خیابان بالدوین 19 درجه یا 35 درصد است. این یعنی در هر 2.86 متر که به صورت افقی در این خیابان حرکت کنید ارتفاع آن یک متر بیشتر می شود. این شیب مثل بسیاری دیگر از خیابان های این شهر به طور غیر عمدی پیش آمده است. در کشور نیوزیلند خیابان ها بر اساس الگوی شبکه ای و بدون در نظر گرفتن نوع زمین و توسط مهندسان لندن طراحی شده است.
www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌
پر پیچ و تاب ترین خیابان ( خیابان لومبارد – سن فرانسیسکو)
این خیابان عجیب بخشی از خیابان لومبارد در سن فرانسیسکو و بین خیابان های هاید و لوین ورت قرار دارد. طول آن یک چهارم مایل است و محدودیت سرعت در این خیابان تنها 5 مایل در ساعت است و به سمت پایین یک طرفه است. در دو طرف این خیابان گران قیمت ترین خانه ها، عمارت ها و آپارتمان های سن فرانسیسکو قرار دارند که بسیار طرفدار دارند.
در اصل به دلیل اینکه وسایل نقلیه نمی توانستند در شیب 27 درصدی این خیابان به درستی حرکت کنند ساخته شد؛ پیشنهاد شد که این خیابان به صورت مارپیچ ساخته شود تا بالا و پایین رفتن از آن آسان تر باشد. حالا شیب 16 درصدی آن برای پیاده ها هم مناسب تر است.
توجه: اکثر کسانی که با سن فرانسیسکو آشنایی ندارند فکر می کنند که خیابان لومبارد پر پیچ ترین خیابان است که این طور نیست. این خیابان شناخته شده تر و زیباتر است و همچنین بخشی از قسمت ثروتمند نشین شهر است. خیابان پر پیچ و خم اصلی خیابان ورمونت بین خیابان بیستم و بیست و دوم در پرترو ی سن فرانسیسکو است.
www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌
پیچیده ترین تقاطع غیر هم سطح ( تقاطع قاضی هری پرگرسون – لوس انجلس)
این تقاطع غیر هم سطح در لوس آنجلس کالیفرنیا واقع شده و یکی از پیچیده ترین تقاطع های غیر هم سطح در جهان است.در اینجا ورود و خروج به تمام جهت ها انجام می شود. این تقاطع از سطوح مختلفی از پل ها تشکیل شده که یک شبکه ی پیچیده از راه های مختلف را ایجاد می کند و باعث می شود که روانی ترافیک در دو بزرگ راه درون استانی حفظ شود. این تقاطع غیر هم سطح در سال 1993 افتتاح شد . پل های این تقاطع در 4 سطح مختلف واقع شده اند و هرکدام لاینی مخصوص دسترسی محدود برای موارد اضطراری دارند.
www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌
طولانی ترین آزاد راه درون کشوری ( آزاد راه شماره 1 – استرالیا)
آزاد راه شماره 1 در استرالیا شبکه ای از آزاد راه ها است که در تمام قاره ی استرالیا کشیده شده و تمام مراکز ایالات اصلی را به یکدیگر وصل می کند. جمعاً طول آن به 14500 کیلومتر می رسد و طولانی ترین آزاد راه در جهان است. روزانه بیش از یک میلیون نفر از مناطق مختلف ان عبور می کنند.
www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌
بزرگترین میدان جهان ( پوتراجایا – مالزی)
اکثر مردم وقتی دور پوتراجایا و خصوصاً نزدیک دفتر نخست وزیر در حال رانندگی هستند نمی دانند که در بزرگترین میدان جهان هستند. در هنگام رانندگی ذهن خود را پاک کنید و به اطراف خود با دقت نگاه کنید، آنگاه متوجه می شوید که در بزرگترین میدان جهان یا مالزیا بوله در حال رانندگی هستید.
دلیل اصلی که افراد متوجه این موضوع نمی شوند این است که این محل در داقع یک تپه است. طول خیابان پیرامون این میدان حد اکثر 3.4 کیلومتر است و اسم این خیابان پرشیا ران سلطان صلاح الدین عبدالعزیز شاه است.
www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌
عریض ترین خیابان ( خیابان 9 دو خولیو – بوینس آیرس، آرژانتین)
9 جولای 1816 روز تولد آرژانتین است. در این روز کشور آرژانتین استقلال خود را به دست آورد و مردم آرژانتین برای بزرگ داشت این واقعه ی بزرگ ، یک خیابان اصلی در مرکز شهر بوینس آیرس را به نام 9 دو خولیو نام گذاری کردند. اما این یک خیابان عادی نیست عرض آن 9 لاین است با باغچه هایی در وسط دو سمت خیابان. این عریض ترین خیابان جهان است.
برای افرادی که سریع راه می روند و پاهای بلندی دارند 2 چراغ قرمز طول می کشد تا از یک طرف به طرف دیگر خیابان بروند. در حالی که این توقف اجتناب ناپذیر در وسط خیابان امکان مشاهده ی منظره ی زیبایی از شهر و عظمت این خیابان را به افراد می دهد. این خیابان بخش های مختلفی از این کلان شهر را به هم مرتبط می سازد و بعضی از نقاط دیدنی بوینس آیرس هم در طول مسیر دیده می شود.
www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌
طولانی ترین خیابان جهان ( خیابان یونگ – اونتاریو، کانادا)
خیابان یونگ یک شاه راه اصلی است که با طولی برابر با 1896 کیلومتر دو دریاچه ی اونتاریو و سیمکو را به یکدیگر وصل می کند. تقریباً مسافتی برابر با فاصله ی سن دیه گو در کایفرنیا تا سیاتل در واشینگتن.
( البته در کتاب رکورد های گینس دیگر خیابان یونگ طولانی ترین خیابان جهان نیست بلکه بزرگراه پن امریکن بزرگترین جاده ی ماشین رو در جهان است).
www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌
پیچیده ترین میدان جهان ( میدان مجیک – سویندون، انگلستان)
میدان مجیک در انگلستان در سال 1972 ساخته شد و از 5 میدان کوچک تر تشکیل شده که یک دایره را تشکیل می دهند. اسم این میدان از یک سریال تلویزیونی کودکانه به نام میدان جادویی (Magic ) گرفته شده است. این میدان به عنوان چهارمین تقاطع ترسناک انگلستان انتخاب شده است.
مترجم : تینا اقدسی
.: Weblog Themes By MihanSkin :.

صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic