وبلاگ خانواده
هر آنچه یك خانواده نیاز دارد  

هفت شگفتی از جهان هستی


01 Banaue Rice Terraces (Philippines)

این محل زیبای 2000 ساله در کوههای ایفوگاو در فیلیپین قرار دارد که 1500 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. و گفته میشود که اجداد بومیان این تراسهای زیبا را با حداقل تجهیزات و با کندن کوه ایجاد کرده اند.


02 Ajanta Caves (India)

آجانتا از دید یونسکو بزرگترین یادبود تاریخی است که در 40 کیلومتری شهر جالگائون هندوستان قرار دارد. این محل دارای 30 غار زیبا پر از نقاشیهای مذهبی است که بیشتر آنها درباره بودا می باشد.


03 Sigiriya (Sri Lanka)

سیجیریا در ناحیه ماتیل سریلانکا یک صخره بسیار بزرگ نظامی و در واقع یک قلعه قدیمی است که در میان جنگلهای پهناور پنهان شده است. این محل به جهت نقاشیهای باستانی مورد توجه توریستها است.


04 Leptis Magna (Libya)

لپتیس مگنا یکی از قدیمیترین بناهای یادبود رومیها در لیبی و در 130 کیلومتری شرق تریپولی و در نزدیک دریا است.این محل مدتی به عنوان محل حکومت رومیها در محدوده مدیترانه بود.


05 Meteora (Greece)

متورا به زبان یونانی به معنی صخره معلق در هوا یا بهشت بالای سر در نزدیکی شهر کالامباکا یکی از قدیمیترین صومعه های زمان ارتودکس است. این محل در لیست میراث تحت محافظت یونسکو است.


06 Bagan (Myanmar)

باگان یا پاگان قدیمی پایتخت قدیمی بسیاری از حکومتهای پیشین در 145 کیلومتری جنوب غربی مندالای برمه است که دارای قدیمیترین مناره ها و همچنین دارای یکی از بلندترین برجهای دیده بانی (61 متری) باستانی است.


07 Valley of Flowers National Park

شهر گلهای پارک ملی هند در غرب هیمالیا دارای زیباترین طبیعت و همچنین کمیابترین حیوانات در حال انقراض است و در لیست محافظت میراث طیبعی یونسکو قرار دارد.


08 Tower of Hercules (Spain)

برج هرکولز در 2.4 کیلومتری مرکز شهر گالیسیا در شمال غربی اسپانیاست که با 55 متر ارتفاع دارای دید کامل به شمال غربی اسپانیا دراد.این برج همچنین قدیمیترین فانوس دریایی رومی است که کماکان به عنوان فانوس دریایی استفاده میشود.


09 Library of Celsus (Turkey)

کتابخانه کلسوس در اناتولی (همکنون در ترکیه) به افتخار تیبریوس خولیوس کلسوس و توسط پسر کلسوس ساخته شده است که محل جایگیری 12000 کتاب تاریخی و همچنین آرامگاه کلسوس است.


10 Torun' (Poland)

تورون شهری قرون وسطایی در شمال لهستان و جمعیتی بالای 205,934 نفر ( با آمار جون 2009) از ایالتهای قدیمی در آلمان که اکنون در لهستان قرار دارد.بافت این شهر هنوز بسیاری از ساختمانهای قدیمی را در خود جای داده است.

.: Weblog Themes By MihanSkin :.

صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic